PODĽA NIEKTORÝCH SKLAMAL: SÝKORA SA VŠAK DOSTAL DO EXPERTOVEJ V TOP5!

Adam Sýkora sa stal v roku 2022 draftovou “63” a zároveň prvou voľbou NY Rangers, ktorý už predtým svoju voľbu v 1. kole vytrejdoval. V kempe ho chválili, no napokon v zámorí rozhodli, že ho nechajú formou hosťovania pokračovať v Nitre.

Dá sa povedať, že práve kvôli tomu bol Adam Sýkora najsledovanejším hokejistom našej najvyššej súťaže. Nitra po strane Nemca či Bučeka ale v základnej časti sklamávala na plnej čiare a minuloročný finalista dokonca ešte v druhej polovici sezóny bol chvíľku posledný. Až v poslednom kole sa definitívne rozhodlo, že si v Nitre vôbec zahrajú play-off.

V ňom však Nitra prekvapilo a vďaka len dvom inkasovaným gólom v troch dueloch vyradila v pomere 3:0 na zápasy HK Poprad. Späť však k Sýkorovi.

Ten mal podľa niektorých získať tento rok ako veľká nádej nášho hokeja kľudne cez 50 bodov v základnej časti, Napokon však jeho bilancia bola 8+13 v 38 dueloch. Na MS U20 strelil v piatich zápasoch jediný gól.

Podľa zámorského experta Ethana Hetu je ale Adam Sýkora, ktorý má stále len 18 rokov, v TOP 5 najväčších mladých nádejí, ktoré hrajú seniorske súťaže. Okrem neho sa do jeho výberu dostali aj Matvej Mičkov (Soči – dostupný pre draft 2023 – kandidát na TOP 3), Niko Huuhtanen (Jukurit/Tampa Bay), Jeremy Poirier (Calgary Wrangers/Calgary Flames) a Leevi Marilainen (Kärpät Oulu/Ottawa).

„Sýkora je len o mesiac starší ako popredná nádej pre draft 2023 Adam Fantilli. A to už má trojciferný počet odohraných zápasov v slušnej profesionálnej lige,” porovnáva Sýkoru s hviezdou blížiaceho sa draftu, ktorá má na konte skutočne už 121 zápasom v našej najvyššej súťaži a zahral si aj na MS 2022. „A okrem bodovania, Sýkora je jeden z hráčov, na ktorých sa Nitra spolieha najviac, keď často hráva viac ako 20 minút na zápas a pravidelne hráva tak v oslabeniach, ako aj presilovkách, čo je v jeho veku skvelé. odôvodnil Heta svoje zaradenie rodáka z Piešťan medzi smotánku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adam Sykora (@adamsykora_14)

Zdroj: Pro Hockey Rumors | Foto: Instagram