PODRAZ?! Barcelona odmieta pustiť Messiho! Ten sa obráti na súd!

Aby toho nebolo málo, nielenže Messi oboznámil vedenie klubu že odchádza, ale dokonca nemieni pod novým koučom Koemanom ani len začať trénovať a pripravovať sa na novú sezónu. V klube tak pravdepodobne nastanú veľké rozbroje.

Ide o kontroverznú doložku v zmluve Lionela Messiho, ktorá mu umožňuje v lete odísť zadarmo do iného klubu. Vedenie klubu už požiadal o jej aktiváciu, no ten mu vyhovieť nemieni. Tvrdí, že platnosť doložky vypršala 1.júna. Messiho právnici zas argumentujú, že kvôli pandémii koronavírusu a posunu záveru španielskej ligy a Ligy Majstrov sa platnosť doložky taktiež posunula a je právoplatná.

Celý prípad tak s najväčšou pravdepodobnosťou skončí na súde. Barcelona totiž, ako už bolo spomínané, odmieta pustiť svoju hviezdu zadarmo a požaduje plnú výšku jeho výstupnej klauzuly, teda 700 miliónov eur. Španielsky novinár, Alfredo Martínez prišiel s informáciou, že vedenie klubu už zvolalo mimoriadnu schôdzu, aby prediskutovali ďalšie kroky v tejto veci. Messiho rozhodnutie je však konečné a nemieni ho zmeniť. Jasne o tom hovorí aj postoj odmietnutia účasti na tréningoch. Riešenie tejto kontroverznej situácie je tak momentálne v nedohľadne.

lionel messi

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter