Pohľad do garáží slávnych športovcov: Takýto LUXUS majú doma Messi či Nadal!

S určitými finančnými možnosťami prichádza aj záľuba pre luxusné automobily. Nie je to inak ani u úspešných športovcov, ktorí si môžu dovoliť investovať do špičkových vozidiel. Preto vám prinášame zaujímavý rebríček automobilov známych osobností. Pre niektorých športovcov sú autá nielen záľubou, ale aj súčasťou ich image a prestíže. Tu je prehľad niektorých z nich.

Lionel Messi, argentínsky futbalový majster sveta, patrí medzi najlepších športovcov na svete a je zároveň jedným z najbohatších. Jeho miliónové zárobky nahrávajú výberu najluxusnejších áut, ktoré parkujú v jeho garáži a závidí mu ich mnoho fanúšikov. Vlastní niekoľko “tátošov”, o ktorých môžeme len snívať, napríklad také Audi RS6, Pagani Zonda Tricolore alebo Mercedes SLS AMG a mnoho ďalších. Najnovším prírastkom je Ferrari 335 S Spider Scaglietti z roku 1957, ktoré kúpil v aukcii za neuveriteľných 30 miliónov eur!

Cristiano Ronaldo, majster eúropy a najlepší strelec v histórií, pravdepodobne zaplatil okolo osem miliónov eur za svoj najvzácnenejší klenot v garáži – Bugatti Centodieci. Tento automobil patrí do série, ktorá bola limitovaná na len 10 kusov, a tak jeho hodnota sa už dávno dostala nad hranicu 10 miliónov eur. Niektoré zdroje dokonca tvrdia, že hodnota auta sa môže priblížiť aj k 13 miliónom eur.

 

Rafael Nadal sa rozhodol využiť časť svojich výhier na investície do rôznych športových áut, väčšina z nich je pre nás neuchopiteľným snom. V jeho garáži nájdeme autá ako Aston Martin, Mercedes, či Ferrari.Na napríklad aj luxusný športiakom KIA Stinger GT.

 

Connor McDavid, v súčastnosti sa o ňom hovorí ako o hokejistovi, ktorý dokáže prekonať rekordy Waynea Gretzkyho, má 26 rokov, no za ten plat aký má si dokázal zaobstarať niekoľko luxusných áut. Najdrahším vozom v jeho neveľkej zbierke je Range-Rover Vogue a jeho cena je odhadovaná na 140,000 amerických dolárov.

 

Max Verstappen, dvojnásobný majster sveta Formuly 1, sa môže pochváliť pôsobivou zbierkou áut, ktorá zahŕňa niektoré z najpôsobivejších strojov na cestách. Jeho zbierka bola starostlivo vybraná, tak aby bolo vidieť, že jazdí najnovšími a najlepšími modelmi. A práve to vyvoláva závisť u automobilových nadšencov. Reanult, Ferrari či Aston Martin, no najväčšou mašinou, ktorou sa môže pochváliť je toto Porsche 911 GT3 RS, ktorého cena sa odhaduje na 400 000 amerických dolárov.

 

Zdroj: Autobild.pluska.sk | Foto: Twitter