Pohroma pre Juve: Renomovaný zdroj ho vidí bez LM UEFA!

0
1

Juventus začal sezónu 2021/22 katastrofálne. Áno, v Lige Majstrov vyhral s prehľadom na pôde švédskeho Malmo, avšak v domácej lige je po 4. kole bez výhry. Má len dva body a je dokonca na zostupovej 18. priečke.

Renomované futbalové observatórium CIES, ktoré sa zaoberá týmto športom “vedeckým” pohľadom, teraz na základe zložitých analýz vyhodnotilo, ako by mala dopadnúť tohtosezónna edícia Serie A. Pre Juventus je výsledok malou pohromou.

Mnohí pred sezónou verili, že oslabením sa Interu (odišli Lukaku či Hakimi, Eriksen zasa pre srdečné problémy možno nikdy nebude hrať) sa vydláždi cesta turínskeho veľkoklubu k návratu na trón. Na poslednú chvíľu však odišiel kanonier Ronaldo a hviezdna náhrada nedorazila.

CIES dokonca Juventusu predikuje umiestnenie sa mimo TOP4, a teda, sezónu 2022/23 bez Ligy Majstrov! Až 6. miesto by bolo pre klub pohromou, no pri pohľade na súčasnú situáciu je to ešte “zhovievavý” scenár. Veríte, že sa “Stará dáma” dokáže nakopnúť k lepším výkonom alebo skutočne ostane bez Ligy Majstrov? Len dodávame, že mimo TOP4 sa naposledy umiestnil najúspešnejší klub histórie Serie A v sezóne 2010/11, keď skončil siedmy.

Predikovaná tabuľka Serie A na konci sezóny:

1. Inter Miláno
2. SSC Neapol
3. AC Miláno
4. AS Rím
5. Atalanta
6. Juventus
7. Lazio
8. Sassuolo
9. Fiorentina
10. Bologna
11. Udinese
12. Sampdoria
13. FC Turín
14. Genoa
15. Empoli
16. Hellas Verona
17. Cagliari
18. Venezia
19. Spezia
20. Salernitana

Zdroj: Football-observatory.com | Foto: Twitter