Pokus o nemožné: Ako vyzerá podľa nás TOP zostava 21. storočia?

0
2

Vytvárať ideálne zostavy, či už nejakej ligy, sezóny, nebodaj desaťročia či všetkých čias, to je prakticky nadľudská úloha. Je totižto veľmi zložité vyjadriť, kto je najlepší, zvoliť nejaké kritériá, ak áno, aké? Alebo dať len na subjektívny pocit? Každopádne, fantastických futbalistov sme v ostatných dvoch dekádach videli na trávnikoch toľko, že by sa z nich dalo vytvoriť desať úžasných jedenástok. A možno viac.

Už vopred sa ospravedlňujeme všetkým špičkovým postavám, ktoré sme vynechali. Keďže sme ale mali “dilemu so zlomom storočí”, rozhodli sme sa zostaviť dve jedenástky, pričom prvá obsahuje i niekoľkých úžasných hráčov, ktorí v 21. storočí už svoju kariéru “len dohrávali”, zatiaľ čo tá druhá je vytvorená zásadne len za obdobie od roku 2000.

Zostava č. 1:

Zostava č. 2:

Komentár k zostavám:

Ako ste si určite všimli, rozdiel medzi 1. a 2. zostavou je v troch futbalistoch (Maldini → Marcelo, Zidane → Modrić, Ronaldo → Lewandowski). Čo sa týka zostáv, bez pochybností boli určení len CR7, Messi, iniesta, Ramos a v druhej zostave Marcelo. Zvoliť hráčov na ostatné posty bolo mimoriadne náročné.

Buffonovi veľmi zdatne sekundujú Casillas, Neuer a Čech, Alvesovi Lahm, Terrymu Vidić či Puyol, Xabi Alonsovi Pirlo, Schweinsteiger či Xavi, Modrićovi Kroos, Scholes, Kaká či Lampard a Lewandowski dostal prednosť pred Suárezom, Henrym a Ibrahimovićom. A ak vám tu chýba Ronaldinho, ktorý patrí medzi absolútne ikony, tak k jeho nezaradeniu do zostavy zavážil fakt, že na najvyššej úrovni sa neudržal tak dlho, ako ostatní.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com