Pokus o nemožné? Toto má byť hlavný prestupový cieľ Realu Madrid!

Za normálnych okolností by sa dalo v tomto období napísať, že futbalové súťaže vstupujú do svojej rozhodujúcej fázy. Vzhľadom k okolnostiam však nikto s určitosťou nevie povedať, ako táto sezóna dopadne. Každopádne väčšina ľudí predpokladá, že tá budúca začne bez problémov v tradičných termínoch. Aj preto už viaceré kluby pozerajú po možných letných posilách.

Jedným z klubov, ktoré vzhľadom k tradične vysokým ambíciám potrebujú nový impulz, je aj Real Madrid. Ten má síce na svojej súpiske množstvo zvučných ofenzívnych mien, no pohľad na skutočné čísla je opačný. Hviezdny Eden Hazard značnú časť sezóny strávil na listine zranených a stále má na konte jediný súťažný gól. Marco Asensio utrpel v lete vážne zranenie a odvtedy sme ho na ihrisku nevideli. Gareth Bale a zranenia, to je taktiež známa pesnička. Luka Jović zatiaľ nenadchol a ani mladíci Vinícius a Rodrygo nateraz úplne “nedozreli”.

Aj preto sa netreba čudovať, že Zinedine Zidane sa musí pozerať po kvalitnej posile. Tou podľa anglických médií môže byť Sadio Mané. Podľa mnohých kľúčová postava liverpoolskej ofenzívy v tejto sezóne a zároveň najlepší africký hráč roku 2019 bol spájaný s prestupom do Realu už minulý rok, no nevedno, koľko pravdy na tej informácii bolo.

Teraz však má byť záujem seriózny a niektoré zdroje dokonca hovoria, že čoskoro 28-ročný senegalský futbalista môže byť jedným z najdrahších futbalistov histórie. Prestupová čiastka, ktorú má byť Real Madrid ochotný zaplatiť, má byť totižto 130-140 miliónov libier, čo je približne 150 miliónov eur. Či však samotný hráč bude chcieť prestúpiť, ostáva nezodpovedanou otázkou.

Zdroj: Mirror.co.uk, Givemesport.com | Foto: Twitter