Poriadné PREKVAPENIE: Gareth Bale v TOMTO ovládol anglickú ligu!

Keď v lete 2020 odišiel Gareth Bale na hosťovanie do Tottenhamu, odkiaľ v roku 2013 smeroval do Realu Madrid ako veľká hviezda s potenciálom získať snáď aj Ballon d´Or, očakávania fanúšikov i verejnosti sa líšili. Jedni verili, že v klube nájde stratenú formu i chuť hrať, ďalší sa obávali, že Bale to už proste v sebe nemá.

Skutočnosť je diskutabilná. Na jednej strane Bale pár krát parádne zažiaril, dokonca strelil v Premier League i jeden hattrick, na druhej strane bol ale väčšinu času nielen v tieni dua Kane – Son, ale oveľa viac priestoru dostával i Lucas Moura. Bale toho skutočne veľa neodohral, veď štatistici mu napočítali len 923 minút na trávniku v rámci anglickej ligy, ústrednou postavou nebol ani v pohárovej Európe, kde napríklad nedokázal odvrátiť blamáž Spurs v Záhrebe.

Jednu vec ale 31-ročnému krídelníkovi nemožno uprieť. Za tých 923 minút, čo je vlastne len 27% minutáže ročníka, stihol streliť až jedenásť gólov. S Rashfordom či Maném sa tak delil o 15. miesto, o gól menej strelili Cavani či Sterling. Inými slovami, Gareth Bale sa presadzoval v priemere každých asi 84 minút a v súťaži nebol v tomto ohľade nik lepší. Aby sme ale boli objektívni, je pravdou, že do väčšiny náročných zápasov proti TOP tímom nezasiahol, a teda, to mohlo výrazne zavážiť.

Hráči s najnižšou minutážou
na jeden gól v Premier League 2020/21:

Zdroj | Foto: Twitter