Posledná možnosť Diega Costu odísť z Chelsea ešte v lete? Dohoda je na spadnutie!

Diego Costa a jeho koniec v londýnskej Chelsea je dobre známy príbeh. Hoci bol v minulej sezóne najlepším strelcom klubu, Antonio Conte mu oznámil, že s ním aj napriek platnej zmluve viac neráta. To všetko údajne jedinou SMS-kou.

Odvtedy si Diego Costa užíval svoj rodný domov v Brazílii a poriadne netrénoval. Ak sa však chce dostať do národného výberu Španielska na MS 2018 v Rusku, zostať polrok bez súťažného zápasu je luxus, ktorý si ani tak dobrý kanonier nemôže dovoliť. Costa sa netají, že jeho snom je vrátiť sa do svojho milovaného Atlética Madrid.

V závere prestupového obdobia na Britských ostrovoch i Španielsku sa nahlas hovorilo o dohode Chelsea a madridského celku s tým, že do januára by Costa hosťoval v Evertone, keďže na súpisku Atlética by sa kvôli trestu od FIFA nedostal. Táto možnosť však padla, no “Los Colchoneros” sa zrejme pokúsia priviesť svojho bývalého hráča opäť v zime.

Podľa španielskeho periodika OK Diario dovtedy Chelsea pošle 28-ročného útočníka na polročné hosťovanie do Besiktasu Istanbul. Denník ďalej tvrdí, že rokovania medzi oboma klubmi už prebehli. Turecko je jedna z mála krajín, kde ešte neuzavreli prestupové obdobie. To v krajine polmesiaca končí až 8 septembra, a preto sa tento transfer javí ako ideálna voľbou pre všetky zainteresované strany.

Chelsea sa konečne zbaví nepotrebného hráča, Besiktas získa výborného útočníka, Atléticu sa ich potenciálna akvizícia dostane do formy a španielska národný tím sa nemusí obávať o zápasovú prax svojho reprezentanta.

Zdroj: Football.london | Foto: Twitter