Posledný rebríček pred draftom: Šokujúce umiestnenie Nemca!

Vysoké umiestnenie vo vstupnom drafte nemusí vo finále nič znamenať, a naopak, aj hráči z druhej stovky jedného dňa môžu žiariť. Hviezdni Slováci ako Bondra, Šatan či Demitra sú toho jasným dôkazom. Avšak, nemožno namietať voči faktu, že ide o prestíž.

Tohtosezónny draft sa uskutoční 7.-8. júla, pričom vo väčšine z doterajších rebríčkov bol na najvyššej priečke kanadský supertalent Shane Wright. Inak tomu nie je ani v poslednom prestížnom hodnotení, ktoré publikovali odborníci z webu The Hockey Writers. Avšak, veľmi prekvapili zaradením Šimona Nemca na 2. miesto.

Označili ho za budúceho špičkového obrancu, ktorý bude nastupovať v prvej formácii, keďže už teraz má len málo slabín. Naopak, Juraj Slafkovský bol v ich rebríčku “až” na 4. mieste, keďže ho predstihol aj americký útočník Logan Cooley.

Príliš nepriali ani Filipovi Mešárovi, ktorý zvyčajne obsadzoval miesta v druhej desiatke. Toho zaradili až na 33. miesto. Na 39. mieste sa objavil Adam Sýroka. Spomedzi Slovákov sa v rebríčku objavil aj Servác Petrovský, a to na 93. mieste. Český obranca David Jiříček obsadil pekné 5. miesto.

TOP 10 podľa The Hockey Writers

1. Shane Wright, C, Kingston Frontenacs (OHL)

2. Šimon Nemec, RHD, HK Nitra (Slovensko)

3. Logan Cooley, C, U.S. National U18 Team (USDP)

4. Juraj Slafkovský, LW, TPS (Liiga)

5. David Jiříček, RHD, HC Plzen (Česko)

6. Matthew Savoie, C, Winnipeg ICE (WHL)

7. Cutter Gauthier, C/LW, U.S. National U18 Team (USDP)

8. Jonathan Lekkerimaki, C, Djurgardens IF J20 (J20 Nationell)

9. Frank Nazar, C/RW, U.S. National U18 Team (USDP)

10. Joakim Kemell, RW, JYP (Liiga)

Zdroj: TheHockeyWriters.com | Foto | Video: YouTube