Postupová realita: Stačí nám výhra nad Dánskom na POSTUP?

Slovenská hokejová reprezentácia má na MS v Lotyšsku po štyroch dueloch na konte slušnú bilanciu 3-0-0-1 a postup do štvrťfinále vo vlastných rukách. Jedno je avšak isté. Ak by sme už nebodovali, s určitosťou ďalej nepostúpime. Avšak, bude nám stačiť jedna výhra, a to konkrétne v našom piatom dueli proti Dánsku?

Skôr, ako si zodpovieme túto otázku, musíme sa pozrieť na aktuálnu tabuľku, ktorá vyzerá nasledovne.

Por Krajina Zápasy Body
1. Rusko 4 9
2. Švajčiarsko 4 9
3. Slovensko 4 9
4. Dánsko 5 8
5. Švédsko 5 6
6. Česko 4 5
7. Bielorusko 5 4
8. V. Británia 5 4

V prípade, že zdoláme Dánsko v riadnom hracom čase, budeme mať v tabuľke už 12 bodov a budú nás čakať duely proti Švédsku a Česku. V nasledovnej modelovej situácii počítajme s tým, že nás tieto veľmoci zdolajú, a teda, ukončíme skupinu s avizovanými 12 bodmi. To je počet, ktorý zvyčajne na postup stačí, a teda, aj nám by teraz mohol.

Avšak, istotu postupu mať istú nemusíme, hoci Dánsko, Bielorusko ani Veľká Británia by nás už preskočiť nemohli. Česi sa totižto môžu dostať na 14 bodov, Švédi v prípade triumfu nad Rusmi na 12 bodov (a mali by s nami lepší vzájomný zápas), Švajčiarom by stačilo získať štyri body v dueloch proti Britom a Bielorusom, zatiaľ čo Rusi by síce mohli prehrať so Švédmi, no potrebné body by mohli uhrať proti Bielorusom a Švajčiarom.

Teda, na matematickú istotu v prípade, že by sme v ostávajúcich troch dueloch získali len tri body s Dánmi, nedosahujeme. Avšak, muselo by sa všetko otočiť zhodou rôznych výsledkov proti nám. O niečo múdrejší budeme po ďalšom hracom dni, a samozrejme, musíme sa hlavne spoliehať na seba a Dánov, s ktorými sme ostatné tri duely v rámci šampionátov remizovali, zdolať.

Najhoršia hypotetická tabuľka pre Slovensko

Por Krajina Zápasy Body
1 Rusko 7 15
2 Švajčiarsko 7 15
3 Česko 7 14
4 Švédsko 7 12
5 Slovensko 7 12
6 Dánsko 7 8
7 V. Británia 7 4
8 Bielorusko 7 4

 

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/HockeySlovakia, Twitter