Potvrdené: FC Barcelona dosiahla dohodu s ofenzívnou hviezdou!

FC Barcelona svojim počínaním si na prestupovom trhu behom leta príliš nenadchla. Najskôr sa všetko točilo len okolo odchodu či zotrvania Messiho, zlyhali snahy o Lautara Martineza, dotiahnuť sa nepodarilo ani ďalšie zaujímavé prestupové špekulácie. Avšak španielske médiá a dokonca aj magazín Forbes informujú o tom, že také márne tie jednania zrejme neboli.

Napríklad španielsky denník SPORT prišiel s informáciou, ktorú mali potvrdiť aj ďalšie zdroje, a síce, že FC Barcelona v závere prestupového obdobia dosiahla dohodu s Memphisom Depayom. Ten v ostatnej dobe predvádza skvelé výkony v Lyone.

K prestupu avšak nedošlo z dôvodu, že jeho plat by znamenal údajné porušenie finančného fair-play. Avšak, k transferu by malo dôjsť v januári, keďže v tej dobe sa už nebudú do finančných nákladov počítať platy Suáreza, Rakitića či Semeda, ktorí behom leta odišli. Nepíše sa však o uzavretí dohody medzi klubmi, hoci aj tá mala byť na spadnutie. Každopádne prestup holandského reprezentanta, ktorý má byť jedným z hlavných “koňov” Ronalda Koemana, by mal byť v januári takmer istý, lebo, ako sa píše, „Barcelona chce Depaya a Depay Barcelonu”.

Zdroj: Forbes.com, Sport.es | Foto: Twitter