POTVRDENÉ: Šampionát 1A divízie U18 prichádza so ZMENOU!

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov plná hráčov (snáď) so svetlou budúcnosťou aj v popredných súťažiach bez problémov ovládla svoju 1A divíziu. Po štyroch zápasoch má plný počet bodov a má istotu prvého miesta, a teda i postupu.

Jedinou škodou pre nás je azda len skutočnosť, že nás namiesto Ruska či Bieloruska neposunuli do elitnej divízie, ktorá bude mať len osem účastníkov. Teraz behom šampionátu oficiálne IIHF potvrdila, že postup do elitnej divízie si vyslúži aj druhý tím 1A divízie. Tým bude so 100-percentnou istotou Nórsko. Naopak, opúšťa ju Japonsko.

Pred poslednými tromi zápasmi sa teda už prakticky o nič nehrá. Naši chlapci však v nedeľu od 19tej hodiny určite i tak budú chcieť zdolať aj Kazachstan. Len pre úplnosť, v roku 2023 sa teda v elitnej divízii predstavia výbery Kanady, USA, Švédska, Fínska, Česka, Švajčiarska, Nemecka, Lotyšska, Slovenska a Nórska. O osude Ruska a Bieloruska sa zrejme bude rozhodovať v priebehu ďalších mesiacov, no ak budú môcť hrať, zrejme doplnia kvarteto Francúzsko, Dánsko, Kazachstan a víťaza 1B divízie v divízii 1A.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram/Hockeyslovakia