POTVRDENÉ: Šatan prezradil ďalšie mená, ktoré posilnia Slovensko!

Slovenská hokejová reprezentácia sa usilovne pripravuje na domáce Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. V rámci tejto prípravy je samozrejmá aj postupná obmena kádra. Do neho by v najbližšej budúcnosti mali pribudnúť ďalšie mená.

Už teraz je známe, že svoju účasť prisľúbili zámorské posily a to Tomáš Tatar, Andrej Sekera, Christián Jaroš a nakoniec aj Richard Pánik. Okrem nich sa k tímu pripojí aj Marián Studenič pôsobiaci v AHL. Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie však ráta aj s hráčmi, ktorí pôsobia v Európe.

Aktuálny ročník sa skončil pre brankára Mareka Čiliaka a obrancov Petra Čerešňáka a Tomáša Maleca. Posledný menovaný sa však k tímu nepripojí, lebo má podľa Miroslava Šatana zdravotné problémy. So zvyšnou dvojicou sa však ráta.

Ďalším hráčom, ktorý s takmer s istotou posilní slovenský výber je Michal Krištof. 25-ročný center pôsobí vo fínskom Oulun Kärpät. Z finalistov slovenskej najvyššej hokejovej súťaže je v hľadáčiku Craiga Ramsayho približne 5 mien, ktoré však Miroslav Šatan odmietol konkretizovať.

Rozpis prípravných zápasov Slovenska pred MS 2019 

Zdroj: Hockeyslovakia.skFoto: Facebook