POTVRDENÉ: Slovák Juraj Kucka mení dres a vracia sa do Talianska!

Zimné prestupové obdobie naznačilo možnú zmenu dresu u viacerých slovenských reprezentantov. Tieto špekulácie sa nateraz naplnili u Juraja Kucku, ktorý opúšťa Turecko a vráti sa do jemu dobre známeho prostredia.

63-násobný slovenský reprezentant strávil v Trabzonspore rok a pol. Predtým však pôsobil na Apeninskom polostrove, kde obliekal dresy klubov FC Janov a AC Miláno. Práve Taliansko bude jeho staronovým pôsobiskom.

Tentokrát si však neoblečie dres ani jedného zo spomínaných klubov. 31-ročný futbalista zamieril do celku Parma Calcio 1913, čo pre Šport.sk potvrdil jeho agent Karol Csontó. Zmluvu by mal podľa jeho slov podpísať 15. januára 2019 ráno po lekárskych testoch. Údajne sa tak udeje na obdobie 3 a pol roka.

Prestupová čiastka nateraz nie je známa. Už skôr sa však spomínala suma v rozmedzí 2,5 až 3,5 milióna eur. Skúsený stredopoliar doteraz odohral v rámci Serie A 181 zápasov, v ktorých nastrieľal 13 gólov a na konte má aj 11 gólových prihrávok. Tieto štatistiky tak bude môcť čoskoro zveľadiť.

Juraj Kucka

Zdroj: Šport.skFoto: Twitter, Facebook