POTVRDENÉ: Slovenského hokejového fanúšika čaká od roku 2024 zmena!

Hokej je podľa mnohých na Slovensku šport č. 1, keďže v ňom máme väčšie úspechy ako v druhom masovom športe – futbale. Od roku 2024 sa slovenský fanúšik musí definitívne pripraviť na zmenu.

Možno ich bude viac. Stále nevedno, ako to dopadne s rozdelením Extraligy na “súkromnú” a “oficiálnu”. Myslíme, že ešte sa v tomto smere budú diať viaceré kroky.

Každopádne, potvrdená je zmena týkajúca sa MS v hokeji. Od roku 2024 do roku 2028 budú totižto skutočne vysielať spomedzi slovenských televízií priame prenosy z podujatia jedine na stanici JOJ Šport, ktorá sa stáva stále obľúbenejšou.

Ako povedal šéf televízie JOJ Šport Roman Neuschl, čísla sledovanosti televízie neustále stúpajú a napr. MS U18 1A divízie v roku 2022, Hlinka-Gretzky Cup, prípravné zápasy slovenskej reprezentácie či zápasy SHL majú svoju klientelu.

→ SKUPINY MS 2024 ←

„Hokejová ‚osemnástka’ je produkt, s ktorým sme veľmi spokojní. Nielen, čo sa týka MS v Piešťanoch, ale aj ligové zápasy v SHL. Vysokú sledovanosť mal aj Hlinka-Gretzky Cup, ktorý sa tento rok konal v Kanade a na ktorý každoročne chodí množstvo skautov zo zámorskej NHL.“

„Hokej je jeden z pilierov nášho vysielania. Plánujeme vysielať Spenglerov pohár v Davose a od roku 2024 budeme mať aj decembrové MS juniorov do 20 rokov. Hokej vnímame možno ako jediný slovenský akvizičný šport. Sledujú ho muži i ženy, starí a aj mladí. Je to forma národného zlata,” dodal Roman Neuschl.

Ako sa teda ujmú na JOJ Šport nepochybne mimoriadne sledovaných MS 2024, ktoré bude hostiť Česká republika, bude zaujímavé sledovať.

Jedna zmena: Slováci by mali hrať napokon na MS 2024 s týmito súpermi!

Zdroj: Šport | Foto: Instagram