POTVRDENÉ: Stanislav Lobotka po roku odchádza zo Celty Vigo!

0
3

Slovenský futbalista Stanislav Lobotka zažil fantastický uplynulý rok. Vo svojej premiérovej sezóne v španielskom klube sa rýchlo prebojoval do základnej zostavy a patril oporám mužstva.

Jeho výborné výkony si všimli aj mnohé európske veľkokluby, pričom najväčší interes sa spomínal zo strany talianskeho Neapola. Dokonca sa hovorilo aj o veľkom záujem Barcelony či londýnskeho Arsenalu.

Hoci má tento nevysoký 23-ročný stredopoliar v Celte Vigo uzatvorenú zmluvu do roku 2023 s výstupnou klauzulou 35 miliónov eur, podľa športového riaditeľa klubu z Galície Felipeho Miñambresa kontrakt nedodrží: “Máme nejaké ponuky na Lobotku a on sa rozhodol, že s nami nezostane. Zvyčajne 99% hráčov odíde tam, kam sú odhodlaní ísť. Každý z nás si vybral cestu, on pôjde tou svojou a my zasa zostaneme na svojej,” zneli slová Felipeho Miñambresa, ktoré uviedol portál Football-italia.net.

Podľa Football-italia Lobotka ani nie je v kádri Celty, aby začal predsezónne tréningy a najväčším favoritom na zisk slovenského reprezentanta má byť práve taliansky Neapol.

Zdroj: Football-italia.net | Foto: YouTube.com