POTVRDENÉ: V nemeckej reprezentácii končí trojica kľúčových hráčov!

Len nedávno náš futbal zastihla nečakaná správa ohľadom konca trojice skúsených slovenských reprezentantov. Podobná situácia sa udiala aj v rámci nemeckej futbalovej reprezentácie. V ich prípade je to však nedobrovoľný koniec.

Aj keď nemožno porovnať šírku kádra nemeckého a slovenského národného tímu, je na mieste povedať, že ide o kľúčových hráčov. Táto trojica totiž tvorila pilier mužstva pri zisku titulu majstrov sveta v roku 2014.

Prišiel však Svetový šampionát 2018 v Rusku a Nemecko prekvapujúco a na ich pomery až zahanbujúco, nepostúpilo zo základnej skupiny. Z neúčasti vo vyradzovacej fáze turnaja nemohol byť nadšený nikto. Aj preto sa hlavný tréner Joachim Löw rozhodol nasledujúci kvalifikačný cyklus na Majstrovstvá Európy 2020 začať s radikálnymi zmenami.

“Ďakujem Matsovi, Jeromeovi a Thomasovi za mnoho úspešných a výnimočných rokov, ktoré sme spolu zažili,” prezradil skúsený kormidelník mená troch hráčov, s ktorými nepočíta do nastávajúcej kvalifikácie. Pri reprezentácii tak končia stopéri Jérôme Boateng a Mats Hummels a taktiež útočník Thomas Müller.

Prvý menovaný je z tohto rozhodnutia trénera sklamaný, keďže si podľa jeho slov predstavoval iný koniec. 59-ročný nemecký tréner však len pravdepodobne reaguje na kritiku, ktorej sa mu dostalo po neúspešnom turnaji v Rusku. Odborná verejnosť mu totiž vyčítala fakt, že sa príliš spoliehal na starých hráčov.

Zdroj: Bbc.com | Foto: Twitter