POTVRDENÉ: Veľký hrdina Tottenhamu definitívne odchádza!

Tottenham v ostatných pätnástich rokoch pravidelne hráva v pohárovej Európe. Jeho vrcholom bolo finále Ligy majstrov 2018-19, keď na ceste do neho vyradili aj Manchester City a v semifinále vstal klub z mŕtvych proti Ajaxu. Vo finále sily na Liverpoolu už jeho hráči nenašli.

Práve v odvete proti Ajaxu zažil svoj najväčší zápas kariéry krídelník Lucas Moura. Behom druhého polčasu strelil hetrik, víťazný a postupový gól zaznamenal z poslednej strely v nadstavení.

Lucas však nikdy nemal úplne isté miesto v zostave, keďže jeho hendikepom bola častá nevyrovnanosť výkonov. Niekoľkokrát zažiaril, inokedy sa mu vôbec nedarilo. 30-ročný Brazílčan mal behom kariéry aj 40 miliónovú hodnotu.

Celkovo za klub odohral 213 duelov, a to od januára 2018, keď prišiel z PSG za 28 miliónov eur. V tomto ročníku prakticky nehráva a klub potvrdil, že v lete po vypršaní kontraktu bude voľným hráčom.

Špekuluje sa však, že autora 38 gólov a 27 asistencií v drese Spurs niekto získa ešte behom januára. Lucas odohral v kariére aj 35 duelov za reprezentačné áčko a strelil v nich štyri góly.

Zdroj | Foto: Twitter, Instagram