Pozoruhodné: Čoskoro prekoná Iniestu, keď mal 20 rokov…!

37-ročný Andrés Iniesta oblieka od jesene 2018 dres japonského klubu Vissel Kobe, predtým bol nenahraditeľným členom A-tímu FC Barcelony. Jeho neskutočná predvídavosť a presnosť v nohe z neho robili jedného z najlepších stredopoliarov generácie, možno všetkých čias.

Behom rokov 2002-2018 nastúpil za FC Barcelonu do 674 stretnutí a aj vďaka jeho prínosu získal klub množstvo trofejí a dlhšiu dobu bol považovaný za najlepší klub sveta. Avšak, aj jeho barcelonská éra sa jedného dňa stala minulosťou.

Zo zlatej éry FC Barcelony už v klube veru veľa pamätníkov neostalo, no jeden z nich je teraz jej kapitánom. Áno, je ním 33-ročný Sergio Busquets. Ten je v súčasnosti často kritizovaný za svoju “pomalosť” a dá sa očakávať, že viac než rok už nebude stabilným členom základnej zostavy Kataláncov.

Avšak, práve Busquets má teraz na konte 663 štartov za Barcu a ak sa nestane nič vážne, preskočí Iniestu a posunie sa v tomto ohľade na 3. miesto za Messiho a Xaviho. Pritom, keď v júli 2008 oslavoval svoje 20. narodeniny, na konte nemal jediný štart za A-tím. Bol len členom B-tímu. Práve v roku 2008 po nástupe Guardiolu na lavičku sa objavil v zostave po prvýkrát a v žiadnej z trinástich sezón neodohral menej než 40 zápasov. Táto sezóne je preňho štrnásta a takmer určite toto číslo opät prekoná. Busquetsa jednoducho treba brať za hrajúcu legendu!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sergio Busquets (@5sergiob)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram/Andresiniesta8