Pozoruhodný rekordér v LM: Zamerajú sa na neho giganti?

Už v nedeľu 23. augusta nás čaká vyvrcholenie Ligy Majstrov. Obstarajú ho 5-násobní víťazi súťaže z Mníchova a Parížania, ktorí sa prebojovali do finále podobne ako Tottenham pre rokom po prvýkrát. Pred bránami finále ostalo Lipsko a Lyon.

V drese posledného menovaného tímu, a síce Olympique Lyon, ktorý prehral napriek mnohým sľubným príležitostiam s Bayernom napokon otupne 0:3, sa však predstavil aj nenápadný rekordér Ligy Majstrov. O kom je reč?

Mladučký útočník Rayan Cherki, ktorý je lyonským rodákom a vo farbách tamojšieho klubu si prešiel aj všetkými mládežníckymi kategóriami, naskočil do duelu za stavu 0:2 na záverečných približne dvadsať minút. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by nemal Cherki v tom čase len 17 rokov a 2 dni, vďaka čomu sa stal vôbec najmladším futbalistom, ktorý kedy naskočil tak do semifinále Ligy Majstrov UEFA, ako aj do vyraďovacej fázy všeobecne.

Aj preto sa dá očakávať, že spozornejú viaceré veľkokluby, veď už prednedávnom prinášali zahraničné portáli správy o záujme napríklad Manchestru United. Navyše, v nasledujúcej sezóne sa Lyon po dlhých rokoch nepredstaví vôbec.

Zdroj | Foto: Twitter