Pozrite na to: Takto vyzerá nominácia Španielska po obmene!

Blížiaca sa reprezentačná prestávka bude o niečo iná, ako je zvykom. Niektoré výbery totižto stihnú odohrať behom nej až tri stretnutia, pričom jedným z nich je aj ten španielsky. Európski šampióni z rokov 2008 a 2012, ako aj tí svetoví z roku 2010, avšak definitívne obmieňajú svoj káder. Pozrite na to, koho nominoval Luis Enrique.

Španielov čaká najskôr (v stredu 7. októbra) prestížny priateľský zápas proti Portugalsku, následne vrámci Ligy národov privítajú v sobotu Švajčiarov a v utorok sa predstavia na Ukrajine. Zo starších “tradičných” futbalistov sú v nominácii akurát tak kapitán Sergio Ramos, David de Gea, Sergio Busquets či Jesus Navas. Inak je tím plný nových tvárí.

Povolaný je monštruózny krídelník Adama Traoré z Wolves, debut si môže odbiť už 27-ročný niekdajší mládežnícky reprezentant José Campaňa z Levante, v nominácii sú opäť aj 17-ročný Ansu Fati, 23-ročný Sergio Reguilón, ktorý pred pár dňami posilnil Tottenham, Mikel Merino a napríklad aj 19-ročný stopér Citizens Eric García.

Kompletná nominácia:

  • Brankári: David De Gea (Manchester United), Kepa Arrizabalaga (Chelsea), Unai Simon (Athletic).
  • Obrancovia: Jesus Navas (Sevilla), Sergio Ramos (Real Madrid), Pau Torres (Villarreal), Diego Llorente (Leeds United), Jose Gaya (Valencia), Sergio Reguilon (Tottenham), Eric Garcia (Manchester City).
  • Záložníci: Fabian Ruiz (Neapol), Sergio Busquets (Barcelona), Rodri Hernandez (Manchester City), Mikel Merino (Real Sociedad), Dani Ceballos (Arsenal), Sergio Canales (Betis), Jose Campana (Levante).
  • Útočníci: Rodrigo Moreno (Leeds United), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Ansu Fati (Barcelona), Ferran Torres (Manchester City), Gerard Moreno (Villarreal), Dani Olmo (RB Lipsko), Adama Traore (Wolverhampton).

Zdroj: AS.com | Foto: Twitter