PRAVÁ TVÁR CR7: 200 miliónov odmietol z jediného dôvodu!

0
5

Arogantný a namyslený futbalista. Aj takto mnohí označujú hviezdneho Cristiana Ronalda, ktorý aj napriek svojmu veku patrí medzi najlepších hráčov sveta. CR7 však má v živote a najmä kariére jasné priority, čo potvrdil keď odmietol ponuku, ktorá by mu ročne vyniesla galaktickú sumu!

Prestupové leto pred aktuálnou sezónou prinieslo obrovský šok. Cristiano Ronaldo sa po 9-ich rokoch strávených v drese Realu Madrid rozhodol pre zmenu. Jeho kroky smerovali do talianskeho Juventusu, no všetko mohlo byť inak.

O teraz už 34-ročného portugalského útočníka mali záujem viaceré kluby. Najhlavnejšími adeptmi boli okrem Talianov aj Manchester United a PSG. Mala tu však byť aj jedna skrytá ponuka, o ktorej sa príliš nehovorilo.

Kapitán portugalskej futbalovej reprezentácie mal mať na stole lukratívnu zmluvu z Číny. Aspoň tak o tom informuje taliansky web Tuttosport, ktorý uvádza, že bývalému hráčovi Realu Madrid ponúkal nemenovaný čínsky celok 200 miliónov eur na dva roky. Ročne by si tak prišiel na 100 miliónov, čo by ho jasne vynieslo na absolútny piedestál v rebríčku platov všetkých športovcov.

V jeho veku by mu s istotou nikto nezazlieval, ani jeho odchod za ázijským dobrodružstvom. Cristiano však opäť ukázal, že miluje výzvy a napriek údajnej ponuke sa šiel pobiť o titul a úspech v Lige šampiónov na Apeninský polostrov. Dôvodom odmietnutia ponuky tak mal byť dôvod, že chce stále zotrvať na najvyššej úrovni a hrať futbal v Európe.

Všetko nasvedčuje tomu, že spravil dobre. Veď aktuálne má na svojom konte 19 gólov a 10 asistencií v 26 zápasoch talianskej Serie A a tiež štyri presné zásahy v siedmych dueloch Ligy majstrov. Pamätný je najmä jeho hattrick do siete Atlética Madrid v odvete osemfinále Ligy majstrov. V talianskej lige si Juventus podľa všetkého čoskoro zaistí majstrovský titul a v Champions League je momentálne vo štvrťfinále, kde ho čaká dvojzápas proti holandskému Ajaxu Amsterdam.

TIP DŇA: Čarovný obranný zákrok Fehérváryho —TU—

Zdroj: Tuttosport.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter