PRAVÁ TVÁR nášho hokeja? Reprezentant skritizoval Šatana pred MS!

Meno slovenského mládežníckeho reprezentant Martina Pospíšila je slovenskej hokejovej verejnosti známe najmä po jeho statuse, ktorý vyvolal búrlivú diskusiu o slovenskom mládežníckom hokeji. V nedávnom rozhovore sa ku všetkému vrátil a tvrdej kritike podrobil aj súčasného generálneho manažéra slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslava Šatana.

Martin Pospíšil je jednou z najväčších nádeji nášho súčasného hokeja. Talentovaný mladík bol minulý rok draftovaný klubom Calgary Flames a túto sezónu pôsobil v nižšej zámorskej súťaži USHL, kde získal v 46 zápasoch 64 bodov (16+48). V lete bude v kempe Calgary bojovať o svoju šancu dostať sa do prvého mužstva. Po MS juniorov, ktoré sa konali začiatkom roka v Kanade, sa odhodlal k verejnej kritike trénera Ernesta Bokroša aj manažéra juniorského výberu Romana Ulehlu.

Problémom boli podľa 19-ročného hokejistu fungovanie tímu a zlá atmosféra, ktorej údajne dopomohla spomínaná dvojica. Pospíšil vtedy tvrdil, že na dennom poriadku bolo ponižovanie hráčov, čo medzi nimi spôsobovalo demotiváciu. Vinil ich za pokazený šampionát, no žiadne väčšie zemetrasenie v slovenskom hokeji sa aj napriek tomu nekonalo a tréner Ernest Bokroš dokončil svoju zmluvu pri kormidle juniorskej reprezentácie, ktorá mu vypršala 30. apríla.

V nedávnom rozhovore pre dalito.sk sa mladý krídelník opäť rozhodol otvorene kritizovať pomery v našom hokeji. Je totiž presvedčený, že ak by neodišiel v mladom veku do zahraničia, tak by s hokejom skončil: „To, akí ľudia pôsobia pri slovenskom hokeji, nie je normálne. Aj na základe toho som sa rozhodol odísť zo Slovenska, lebo rodičia tu nevideli žiadnu perspektívu v hokeji.”  

V spomínanom interview pre dalito.sk sa vrátil aj k svojim vyjadreniam, ktoré publikoval prostredníctvom Facebooku po šampionáte juniorov, a nevynechal ani generálneho manažéra reprezentácie Miroslava Šatana, ktorý momentálne pripravuje seniorský tím na blížiaci sa domáci šampionát: „Pán Šatan mi nevedel po spomínanom incidente, ako generálny manažér a aj ako chlap zavolať a spýtať sa ma: Martin, čo sa to deje? Je tu nejaký problém? Vy si preto myslíte, že by to oni riešili, keby som sa rozhodol napísať nejaký list na SZĽH? Podľa mňa by ho ani neotvorili, ak by videli moje priezvisko.” 

Talentovaný hráč napriek všetkému ubezpečil fanúšikov, že bude stále hrdo reprezentovať Slovensko, aj keď si myslí, že si vďaka svojej úprimnosti dvere do reprezentácie zavrel sám, pretože vraví veci tak, ako sú a niektorým ľuďom sa to potom ťažko počúva. Až čas nám však ukáže, ako to v skutočnosti celé bude. Každopádne, len pár hodín do zadu nešetril kritikou na pomery v slovenskej seniorskej reprezentácii ani Samuel Buček, ktorý bol zo súpisky vyradený tesne pred šampionátom.

Zdroj: Dalito.sk | Foto: Facebook, Twitter, YouTube