Pravda je vonku: Takto zarábajú basketbalisti na Slovensku!

Mužský basketbal na Slovensku príliš kvalitný nie je. Zatiaľ, čo hádzanári, volejbalisti, futbalisti či hokejisti nám urobili radosť viackrát, basketbalisti príliš nie. Behom COVIDu sa navyše viaceré ligové celky dostali do finančných problémov, a to netreba dodávať, že ani predtým neboli “za vodou”.

Jeden z hráčov však prezradil zaujímavý fakt a to výšku zárobkov, ktoré dostávajú ligoví basketbalisti. Lepšie povedané, povedal to v roku 2020, pričom však nemožno očakávať, že odvtedy by sa pomery nejako výrazne zmenili.

Róbert Rožánek priznal podľa Šport.sk pre Žilinský večerník, že v basketbalovom celku BK Slávia Žilina zarábajú hráči mesačne od 800 do 1700 eur. Dodal navyše, že behom COVID krízy sa kluby snažili vyplácať skôr legionárov a s domácimi hráčmi sa snažili dohodnúť na postupnom splácaní.

Táto suma, pochopiteľne, nemôže byť smerodajná pre všetky klubu, veď Žilina po roku 2020 už Extraligu nehrá a dá sa predpokladať, že v Leviciach, Komárne alebo iných popredných kluboch môžu byť tie sumy vyššie. Zároveň ale rozhodne nemožno očakávať, že by v nich hráči zarábali mnohonásobne viac ale skôr len o niekoľko desiatok percent.

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram