PRAVDA o slovenskej repre? Hudáček NA ROVINU o svojom vyradení!

Hokejové Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok budú konať v Bratislave a Košiciach sú už za dverami. Na nich sa takmer s istotou neukáže skúsený brankár Július Hudáček, ktorý sa rozhodol že prehovorí o svojom vyradení z tímu.

Hudáček priznal, že svoje vyradenie z nominácie sa snažil prijať ako profesionál, čoho dôkazom je aj odkaz, ktorý zanechal ostatným hráčom. Cíti však obrovské sklamanie, keďže na domáci šampionát sa tešil. O vlások mu totiž ušla nominácia aj na prvé MS na Slovensku v roku 2011. Vtedy sa o svojom konci dozvedel týždeň pred začiatkom turnaja: „Absolvoval som polodomáci šampionát v Ostrave, kde nám vytvorili priaznivci neskutočnú atmosféru. Aj preto som sa tak tešil,” uviedol v rozhovore pre hokej.sk.

Obľúbený šoumen pokračoval tým, že reprezentoval vždy s radosťou a nikdy nemal problém prijať akúkoľvek úlohu v tíme: „Bral som to ako možnosť odovzdávať svoje klubové skúsenosti v rodnej krajine. Bola to vec cti a uvedomoval som si, že práve reprezentácia ma už v mládežníckych kategóriách posunula výkonnostne nahor.” 

Hráč Spartaku Moskva sa vyjadril aj k svojim výkonom počas prípravy, ktoré fanúšikovia kritizovali: „Ja môžem povedať iba toľko, že som sa po päťtýždňovej zápasovej pauze zlepšoval každým dňom. Cítil som že je to lepšie v tréningoch aj v zápasoch,” skonštatoval Slovák, ktorý si myslí, že príprava je na to, aby hráči ladili formu na šampionát. Slovenských fanúšikov totiž mrzel najmä jeho nevydarený zápas proti Čechom (1:3), v ktorom inkasoval dva nešťastné góly.

V uvedenom rozhovore pre hokej.sk hovoril aj o zákulisí samotnej reprezentácie: „Hráčovi ale aj brankárovi sa hrá jednoduchšie, ak pociťuje dôveru zo strany trénerského štábu či trénera brankárov. Túto dôveru som však posledné dva roky necítil,” sumarizoval slovenský gólman, ktorý zároveň potvrdil že do budúcna už s reprezentáciou veľmi nepočíta a plánuje sa sústrediť výhradne na klubovú kariéru.

Za Slovensko odchytal dovedna 46 zápasov a reprezentoval krajinu na šiestich MS, no reálne sa dostal do bránky len na troch (2015, 2016, 2017). V rokoch 2012-2014 totiž prijal aj rolu tretieho brankára a neobjavil sa ani v jednom turnajovom zápase.

Zdroj: Hokej.sk | Foto|Video: YouTube