Pravda vyšla najavo: Prečo si Haaland zvolil práve Manchester City?

Útočníkom, akým je Erling Haaland, by nepohrdol azda žiaden klub či tréner. Keďže mal v zmluve klauzulu, podľa ktorej mohol opustiť Borussiu Dortmund v lete 2022 za 60 miliónov eur, bolo jasné, že všetky kluby sa pokúsia toho využiť. Teda, samozrejme, tie popredné.

Haaland napokon zamieril do Premier League, kde oblieka dres Manchestru City. A zatiaľ je totálnou koménou. Drží si priemer cez gól na zápas a mnohí sú presvedčení, že hneď v prvej sezóne by mohol urobiť aj strelecký rekord súťaže.

Prečo ale práve Manchester City? Jasné, má veľa peňazí a veľkú šancu získavať trofeje. Má aj skvelého manažéra. Toto má ale aj Manchester United, Real Madrid, Liverpool FC a ďalšie kluby. Podľa dostupných The Times si Haaland urobil zoznam klubov, ktoré by mohol posilniť, vytvoril si kľúčové kritériá, pre ktoré by chcel dané kluby posilniť a všetky si obodoval. Víťazom sa stalo Citizens.

Medzi hlavné kritériá patrili veľkosť štadiónu, história klubu či herný štýl, akým sa prezentujú dané celky, no úplne najpodstatnejšia bola “potreba hrotového útočníka”. Práve vďaka tomu vyhral Manchester City tesne pred Bayernom Mníchov, ktorý v tom čase stále “vlastnil odchádzajúceho” Lewandowskeho, no mal aj Mullera či Maného. Tretí skončil Real, ktorý má na hrote Benzemu. Až za nimi sa objavilo PSG, Manchester United, Liverpool či Chelsea, ktoré mali naňho zálusk.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Erling Braut Haaland (@erling.haaland)

Zdroj: The Times | Foto: Instagram/Erling.haaland