Pravý dôvod konca Gigiho Donnarummu v Miláne odhalený: Príčinou neboli peniaze!

0
1

Pred pár dňami svet obletela správa, že Gianluigi Donnarumma s AC Milánom nepredĺži zmluvu a je na odchode. Pôvodný kontrakt vyprší budúce leto, a preto je pravdepodobné, že brankár z klubu odíde už toto prestupové obdobie.

Fanúšikovia “Rossoneri” za jeho “zradou” vidia peniaze a vinia najmä brankárovho agenta Mina Raiolu. Ten však svojho klienta bráni a v rozhovore pre Sky Sport Italia odhalil pravý dôvod Donnarummovho konca v Miláne. Ten aj podľa vlastných slov chcel v klube zostať, no situácia sa otočila o 180 stupňov kvôli smrteľným vyhrážkam zo strany milánskych fanúšikov a kvôli agresívnej taktike klubu počas jednaní o novom kontrakte.

“Situácia sa stala príliš násilnou a nepriateľskou, preto neexistovalo iné východisko. Prijali sme rozhodnutie, ktoré sme nechceli. S peniazmi to nemalo nič spoločné. Vyhrážali sa nám. Jeho rodine sa vyhrážali smrťou a Donnarummovi, že nebude hrať, pokiaľ nepredĺži zmluvu. Nemôžete si udržať hráča tým, že sa mu budete vyhrážať,” snažil sa uviesť informácie na pravú mieru Donnarummov agent Mino Raiola.

Raiola ďalej na margo nepredĺženia kontraktu povedal: “Teraz mu skutočne hrozí, že by celý rok nehral. Z hľadiska jeho kvality je to veľmi nepravdepodobné, no toto je naozaj na pokraji šikanovania. Nikdy sme sa ani len nepokúšali hovoriť o peniazoch či o výkupnej klauzule, pretože tak ďaleko sme sa v rokovaniach ani nedostali, aby sme uvažovali, čo je pre Gigiho najlepšie.”

“Bol pripravený podpísať kontrakt, v jeho mysli neboli žiadne pochybnosti. Prinútili nás však zanechať rokovania kvôli prostrediu, aké okolo neho vytvorili. Preberám všetku zodpovednosť na seba. Nútili nás do niečoho. Bolo to Miláno, ktoré stratilo Donnarummu,” pokračoval v obvineniach hráčov agent. Mladý brankár sa mu mal takto zdôveriť: “Úprimne, Mino, nemám pocit, že je správne pokračovať v rokovaniach, keď sa títo ľudia vyhrážajú a ohrozujú mňa a moju rodinu.”

Konečne sme tak vďaka Raiolovej “spovedi” mohli vidieť aj druhú stranu mince. Kde je však pravda, vedia zrejme len kompetentní. Jedno je však, zdá sa, isté – dni Gigiho Donnarummu sa v Miláne blížia ku koncu.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter