Pravý dôvod: Prečo nosí Alexander-Arnold stále na drese č. 66?

Ak sledujete anglický futbal už nejakú tú dobu, zrejme vám neuniklo, že mladí hráči (odchovanci) sa pri svojich debutoch zvyčajne predstavujú na dresoch s veľmi vysokými číslami, resp. číslami nad 40.

Následne, keď sa zapracujú do A-tímu, vyberú si niektoré z nižších čísel, ktoré je voľné. Trent Alexander-Arnold má už ale za sebou toho viac než dosť, s Liverpoolom vyhral Premier League či Ligu majstrov a sám patrí medzi absolútne stálice, bez ktorých si nevieme Kloppov Liverpool vlastne ani predstaviť.

Prečo teda stále 66? „Keď začnú hrať za A-tím, majú vždy vysoké čísla,“ začal objasňovať situáciu Lee Radcliffe, koordinátor správy dresov LFC, a pokračoval: „Aby bolo jasné, že len tak zdarma sa k bežným číslam nedostanú. On však v ňom dosiahol veľké úspechy, ponechal si ho a urobil z toho svoju značku.“

Podľa slov koordinátora je za tým symbolika, keďže Trent vyrastal v Liverpoole a dáva tým najavo mladej generácii fanúšikov, že aj on bol ako oni, obyčajný chlapec, ktorý musel veľa toho obetovať, aby sa dostal tam, kde je dnes. S dresom “66” chodia okolo Anfieldu mnohé deti, čo bývalo neobvyklé, pretože tých veľkých čísel sa mladici túžia zbaviť. Trent ale nie. A už teraz je reálne, že iné číslo v klubovej kariére neoblečie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Trent Alexander-Arnold (@trentarnold66)

Zdroj: Dailystar | Foto: Instagram/Trent Arnold