Pre jediný bod “do pekla”: Lyon môže čeliť poriadnemu problému!

Olympique Lyon patril medzi najlepšie európske celky začiatkom tohto tisícročia a na francúzskej scéne bol absolútne neohroziteľný, podobne ako dnes PSG. V rokoch 2002-2008 získal sedem titulov v rade a dodnes je považovaný medzi TOP celky vo Francúzsku. Obrovská smola môže slávnemu klubu poriadne podlomiť kolená.

Francúzska vláda prijala opatrenia, kvôli ktorým bola Ligue 1 predčasne ukončená po 28. z celkového počtu 38 kôl. Keďže ani jeden z pohárov (ligový ani národný) nebol dohratý, do pohárovej Európy smeruje prvých šesť celkov priebežného poradia. Lyon bol však v čase prerušenia v Ligue 1 na 7. mieste. A to o jediný bod za piatym Reimsom a šiestym Nice. Keďže skóre mal lepšie od oboch tímov, v budúcej sezóne si mohol zahrať aspoň Európsku ligu. Osudovým sa mu ale stal už spomínaný jediný bod.

Jedinou možnosťou, ako sa môže Lyon pozrieť do Európy v sezóne 2020/21, je vyhrať Ligu Majstrov. V prvom osemfinálovom zápase vyhral s Juventusom doma 1:0, odveta sa zatiaľ neuskutočnila. Zároveň však nikto nevie, či sa vôbec dohrá. A aby tej smoly nebolo málo, Lyon čakalo 4. apríla finále ligového pohára proti PSG. Áno, favoritom by nebol, ale bez šance taktiež nie.

Prísť o peniaze za účasť v európskych pohároch je najmä pre tím, ktorému sa niečo podobné prihodilo naposledy v sezóne 1996/97, je nepríjemné. Navyše, viacerí hráči môžu z tohto dôvodu klub opustiť, a to sa práve v Lyone začala rysovať solídna zostava.

Majiteľ klubu Jean-Michel Aulas priznal, že Memphis Depay v tomto prípade plánuje odisť, čo by bola pre Lyon citeľná strata. A to nehovoriac, že podobnú cestu si môžu vybrať aj druhý kľúčový útočník Moussa Dembélé či kľúčový (a stále mladý) 21-ročný záložník Houssem Aouar. Mimochodom, práve títo traja hráči zaznamenali až 59% súťažných gólov v tejto sezóne. Ak by ich skutočne vedenie klubu nedokázalo udržať, a navyše v tejto dobe nebude ľahké za nich získať ani astronomické sumy, môže to mať na popredný celok Ligue 1 katastrofálny dopad.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter