Prebehlo hlasovanie o najlepšieho hráča MS v 21. storočí: Výsledok je úplne zaslúžený!

Hoci dvojica Lionel Messi – Cristiano Ronaldo je považovaná za najlepších hráčov súčasnosti a mnohí ich dokonca považujú za najlepších v histórii, ani jeden z nich doposiaľ nevyhral Majstrovstvá sveta.

Za ideálnych podmienok, priaznivého osudu či správnej konštelácie hviezd sa o to môžu pokúsiť poslednýkrát na MS 2022 v Katare, pričom Messi by mal 35 a Ronaldo dokonca 37 rokov. Aj z dôvodu absencie tejto trofeje nemajú nárok pomýšľať na prvenstvo v pomyselnej ankete o najlepšieho hráča histórie svetových šampionátov.

Podobnú anketu, avšak zameranú iba na hráčov 21. storočia, vytvoril britský portál Sportbible. Hlasujúcim dal možnosť výberu zo 4 legiend svetového futbalu a boli nimi Francúz Zinedine Zidane, Španiel Xavi, Brazílčan Ronaldo a Nemec Miroslav Klose. Hoci posledný menovaný je so 16 gólmi najlepším strelcom celej histórie majstrovstiev sveta a môže sa pýšiť titulom z roku 2014, anketu nevyhral.

Výsledok hovorí jednoznačne v prospech hráča celým menom Ronaldo Luis Nazário de Lima. Ten získal celých 44 % hlasov. Na druhom mieste skončil majster sveta z roku 1998 Zinedine Zidane s 26 % hlasmi, tretiu priečku obsadil Miroslav Klose s 24 % a štvrté miesto patrí majstrovi sveta z roku 2010 Xavimu.

Ak sa pozrieme na detailné štatistiky, Ronaldova výhra je jednoznačne zaslúžená. “El Fenomeno” dokázal vyhrať titul majstra sveta hneď dvakrát (1994 a 2002) a za Klosem v počte strelených gólov zaostáva iba o jeden presný zásah. Odohral však o 5 zápasov menej a má tak lepši gólový priemer než bývalý nemecký reprezentant.

Konečné poradie ankety:

1. Ronaldo (BRA) 44 %
2. Zinedine Zidane (FRA) 26 %
3. Miroslav Klose (GER) 24 %
4. Xavi (ESP) 6 %

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter