Prečo Marek Hamšík na chrbte nenosí číslo 10, ale svoju 17-ku? Dôvod je jasný!

Mareka Hamšíka milujú nielen Slováci, ale aj fanúšikovia Neapola. Kreatívny záložník je v talianskom klube 10 rokov a už teraz sa zaradil medzi jeho najväčšie legendy. Je často porovnávaný s Diegom Maradonom, ktorý nosil na drese číslo 10.

Počas siedmich rokov, ktoré Diego Armando Maradona v Neapole strávil, nasúkal do bránok súperov 115 gólov. 56-ročný Argentínčan bol jedným z najlepších hráčov, ktorí kedy nosili dres s číslom 10 na chrbte. Prečo však po Maradonovi v Neapole neprevzal populárnu desiatku aj Marek Hamšík?

Dôvod je jednoduchý. Číslo 10 v Neapole na počesť Maradonu neobliekal žiadny hráč už celé roky a považuje sa za vyradené. Napriek tomu by ho Marek Hamšík zrejme ani nechcel, čo naznačil aj v otázke k potenciálnej výmene desiatky za svoju obľúbenú 17-ku: “Nie, číslo 10 zostáva nedotknuteľné. Preferujem možnosť, že jedného dňa bude vyradená aj moja 17-ka, pretože to by znamenalo, že som mal veľký vplyv na históriu tohto klubu.”

Marek Hamšík možno raz bude v Neapole považovaný za väčšiu ikonu klubu, než je samotný Maradona. Na jeho adresu obrovskú pochvalu vystrúhal aj bývalý 36-ročný futbalista Samuele Dalla Bona, ktorý po Marekovom boku odohral štyri sezóny: “Páčilo sa mi hrať s Hamšíkom, už vtedy som videl, že je skvelý hráč. Mal dobrú ľavú i pravú nohu. Je skvelý bežec, nemá štýl ako Pirlo, ale taktiež je technicky vybavený. Veľmi dobrý hráč.”

Dalla Bona v komplimentoch pokračoval a prirovnal ho hneď k dvom legendám svetového futbalu: “Áno, som prekvapený, že zostal. Dostal mnoho ponúk, no nikdy klub nechcel opustiť. Neapol sa s ním stal veľkým klubom. Je niečo ako Totti, mal šancu odísť, no neurobil to. Ľudia ho v Neapole milujú, je neapolskou legendou. Veľkou legendou. Je ako Steven Gerrard v Liverpoole. Je podobný Gerrardovi, pretože je top hráč a líder. Hral som proti Gerrardovi a s Hamšíkom. Obaja sú špičkou svojho povolania,” neprestával Samuele Dalla Bona chváliť slovenského kapitána.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter