Prečo Messi aj Ronaldo na MS skončili? Rio Ferdinand to zhodnotil DOKONALE!

30. jún bol pravdepodobne pre mnohých fanúšikov futbalu doposiaľ najsmutnejším dňom na svetovom šampionáte v Rusku. V priebehu niekoľkých hodín totiž svoje pôsobenie na MS nedobrovoľne ukončili dve najväčšie hviezdy.

V prvom osemfinálovom zápase si zmerali sily Francúzi s Argentínou a po výsledku 4:3 v prospech európskeho celku si musel zbaliť kufre Lionel Messi. O pár hodín neskôr sa z “Mundialu” porúčala aj ďalšia superstar. Prehra Portugalska s Uruguajom 1:2 znamenala koniec finálových nádejí pre Cristiana Ronalda.

K faktu, že počas prebiehajúcich MS v Rusku už oboch 5-násobných držiteľov Zlatej lopty na ihrisku neuvidíme, sa vyjadril aj bývalý skvelý anglický reprezentačný stopér Rio Ferdinand.

“Dvaja velikáni skončili na šampionáte v tej istej fáze a v ten istý deň. Ronalda si budú ľudia na týchto Majstrovstvách sveta pamätať vďaka hattricku do siete favorizovaného Španielska… Messiho za jeho nádherný moment proti Nigérii. Dôkaz, že futbal je TÍMová hra!” zhodnotil Ferdinand.

A zrejme lepšie sa to vystihnúť ani nedalo. Zatiaľ čo obaja vo svojich kluboch plných hviezd zbierajú jeden úspech za druhým, ich národné tímy sa na MS ďaleko nedostali. Hoci obaja na ihrisku v drese svojej krajiny odovzdali maximum, jeden hráč jednoducho mužstvo nerobí. Futbal bol, je a vždy bude tímová hra.

Zdroj|Foto: Twitter