Prečo Neymar odmietol podať ruku 18-ročnému hráčovi Celticu? Ani mladík nie je svätý!

Nešportové gesto Neymara z PSG, ktorý po zápase odmietol podať ruku iba 18-ročnému Celticu Anthonymu Ralstonovi, obletelo svet. Pre najdrahšieho hráča sveta tento sporný moment nebol tou najlepšou reklamou. Nie všetko však býva také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Ani mladík glasgowského klubu nie je žiadne neviniatko. V zápase to medzi ním a hráčmi Parížskeho Saint-Germain poriadne iskrilo. Najmä v 53. minúte, keď za stavu 0:3 nevyberavým zákrokom zostrelil Thiaga Mottu. Za svoj zákrok videl premotivovaný 18-ročný Škót žltú kartu a aj to za ňu mohol byť rád, pretože taliansky veterán zo súboja vyšiel bez zranenia len so šťastím.

Následne videl v 76. minúte žltú kartu aj Neymar, konkrétne za nafilmovaný pád po letmom dotyku Lustiga. Mladý Ralston situáciu využil, okamžite pribehol k brazílskemu futbalistovi a vysmial sa mu do tváre. Neymar mu oponoval a hráči si vymenili pár štipľavých slov. Anthony Ralston Neymarovi znepríjemňoval život tak nielen tvrdou hrou ale aj slovne.

Čo si počas zápasu obaja kohúti ešte povedali, nie je známe, avšak kamarátske stretnutie to rozhodne nebolo, o čom svedčí aj samotné Neymarove odmietnutie podania rúk po zápase, ktorý skončil jasnou výhrou PSG 5:0. Každopádne, na počas 90. minút sú hráči súpermi no po zápase by mali hodiť všetko za hlavu a ruky si predsa len podať.

Ralstonov tvrdý zákrok na Thiaga Mottu

Potýčka medzi hráčmi po Neymarovom simulovaní

Neymarove odmietnutie podania si rúk po zápase

Zdroj|Foto: Twitter