Prečo Neymarov prestup trvá celú večnosť? Za všetko môže zvrátený biznis jeho otca!

Neymarov prestup do Paríža sa naťahuje už celý mesiac a španielsky denník Sport prišiel s logickým, no šokujúcim vysvetlením. Za všetko údajne môže Neymarov otec, ktorý je aj zároveň agentom brazílskeho futbalistu.

Neymar Santos senior, respektíve otec a agent futbalistu Barcelony, sa stará o všetky obchodné záležitosti svojho syna. Zdá sa však, že je nielen zbehlý v obchodoch, ale je aj poriadne prefíkaný. Podľa španielskeho periodika Sport je totiž jasné, prečo sa prestup Neymara do PSG ešte neuskutočnil. Za všetkým má byť vernostný bonus v hodnote 26 miliónov euro, ktorý mal byť Neymarovmu otcovi vyplatený, ak jeho syn zotrvá na Camp Nou do 31. júla, čo bolo tento pondelok.

Tu ale premyslený plán Neymarovho otca nekončí. Ďalších 36 miliónov eur má zinkasovať od PSG zato, že zariadi prestup a presvedčí svojho syna odísť do hlavného mesta Francúzska. V priebehu jediného týždňa by tak Neymar senior zarobil 62 miliónov eur! Z bonusu za prestup má istá čiastka ísť aj izraelskému sprostredkovateľovi Pinimu Zahavimu, ktorý má celý prestup zastrešovať.

Neymar Sr. zrejme vždy vedel, čo robí, pretože pri predĺžení synovej zmluvy vraj chcel presadiť dokonca 40 miliónový vernostný bonus, ktorý napokon Barcelona skresala na spomínaných 26 miliónov. Aby zárobkov nebolo málo, Neymarov otec má mať taktiež sľúbený podiel zato, ak sa jeho syn stane ambasádorom Majstrovstiev sveta 2022 v Katare. Vskutku zaujímavá a prefíkaná hra starého pána Neymara, čo poviete?

Neymar Jr. a Neymar Sr.

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Instagram, Twitter