Prečo Roberto Firmino nemôže prestúpiť z Liverpoolu do Arsenalu? Dôvod vás pobaví!

Brazílsky krídelník v službách FC Liverpool podáva v Premier League výborné výkony a tomu zodpovedá aj záujem popredných svetových klubov. Takým klubom je aj Arsenal, no ten má smolu, pretože Firmina z Liverpoolu nezíska, ani keby chcel!

Belgický denník Le Soir prišiel so zaujímavou informáciou ohľadom kontraktu Roberta Firmina z FC Liverpool. Výkupná klauzula tohto 26-ročného Brazílčana totiž činí závratných 98 miliónov €. Každý, kto zaplatí túto sumu, sa môže uchádzať o Firminove služby. To však neplatí pre londýnsky Arsenal. V kontrakte Roberta Firmina je totiž zahrnutá výnimka, ktorá spočíva v zákaze prestupu do Arsenalu FC.

Za týmto zvláštnym zákazom je vskutku komický príbeh, ktorý sa odohral zhruba 4 roky dozadu. Vtedy ešte farby The Reds hájil ostrostrelec Luis Suárez, ktorého výkupná klauzula činila 40 miliónov libier. Arsenal mal eminentný záujem o služby tohto Uruguajčana, a tak Liverpoolu požadovaných 40 miliónov ponúkol, a prihodil k tomu symbolickú jednu libru navyše. Vedenie Liverpoolu to zobralo ako výsmech a urážku, a aj preto dnes Firminova zmluva zahŕňa konkrétny zákaz pre Arsenal FC.

Majiteľ FC Liverpool John W. Henry si vtedy neodpustil tweet: “Čo si myslíte, že fajčia tam na Emirates (pozn. Emirates Stadium – štadión Arsenalu)?” 

henry

Zdroj: Thesportbible.com | Foto: Facebook, Twitter