Prečo Ronaldo z penalty takmer vždy skóruje? Môže zato táto špeciálna technika! (VIDEO)

Cristiano Ronaldo je bezpochyby jedným z najlepších exekútorov pokutových kopov. V tejto disciplíne jasne prevyšuje aj svojho najväčšieho rivala Lionela Messiho a lopta opúšťajúca biely bod po zásahu jeho kopačky takmer vždy skončí v súperovej sieti.

Ronaldo penaltu premenil aj v ostro sledovanom osemfinálovom zápase proti parížskemu Saint-Germain (3:1 pre Real). Oko pozorného fanúšika si však pri jedenástke mohlo všimnúť jeden netradičný, no vcelku zásadný detail.

Lopta totiž tesne pred zásahom Ronaldovej kopačky trochu nadskočila a portugalský futbalista ju tak mohol trafiť lepšie do ťažiska, respektíve ako z voleja. Možno si poviete, že to bola náhoda, ale akékoľvek pochybnosti vyvrátil jeho bývalý tímový kolega Rio Ferdinand.

Bývalý anglický reprezentačný stopér totiž v pozápasovom štúdiu pre televíziu BT Sport prezradil, že Cristiano túto techniku bežne predvádzal aj na tréningoch Manchestru United. Táto technika spočíva v tom, že Ronaldo použije váhu svojho tela a ľavou nohou dupne na trávnik tesne vedľa lopty. To spôsobí, že lopta mierne povyskočí a hráč ju následne môže trafiť “z voleja”. Hoci brankár PSG Areola vystihol pri jedenástke smer lopty, jej razancia bola aj vďaka tejto špeciálnej technike prisilná a Cristiano Ronaldo sa tešil z ďalšieho presného zásahu.

Detail penalty Cristiana Ronalda proti PSG

Penalta Cristiana Ronalda proti PSG

Zdroj: Sportbible.com, Twitter | Foto: Twitter