Prečo už Cristiano Ronaldo nerobí toľko trikov ako v United? Povedal to úplne jasne!

Cristiano Ronaldo sa v drese “Červených diablov” preslávil obrovským množstvom trikov, ktorými motal hlavu všetkým obrancom v Premier League. Nemusíte však byť skalný Ronaldov fanúšik, aby ste si všimli, že jeho herný prejav sa od čias pôsobenia v Manchestri United výrazne zmenil.

Typická hravosť s loptou, akú často vidíme u brazílskych futbalistov, množstvo efektných trikov, či provokatívne driblovanie s loptou. To všetko sme mohli vidieť v hre Cristiana Ronalda počas pôsobenia v Manchestri a v prvých rokoch v Reale Madrid.

Triky, z ktorých divákom padali sánky, sa ale z jeho hry akosi vytratili. Nieže by Ronaldo všetky triky zabudol, no už sa na ne pozerá inak. V rozhovore s jedným z najlepších freestylerov sveta Soufianem Touzanim prezradil, prečo sa jeho hra zmenila: “Najdôležitejšia vec v zápase je víťazstvo a k víťazstvu vám pomôžu góly. Môžete to spojiť dokopy – najprv góly, potom asistencie a po nich triky. To, čo chcú ľudia vidieť, sú góly, a tak sa ich snažím strieľať.”

“Stále ich (triky) robím, nie rovnako ako v Manchestri, ale stále to robím. Teraz preferujem góly a som zameraný viac na strieľanie gólov. Triky sú až tretie v poradí,” vysvetlil päťnásobný držiteľ Zlatej lopty. Mnohým fanúšikom Ronaldove fantastické triky v zápase chýbajú, no koniec koncov, Ronaldo má pravdu – triky vám zápas nevyhrajú, zato góly áno.

Najlepšie triky Cristiana Ronalda v drese United

Zdroj: Sportbible.com, YouTube.com | Foto: Twitter, YouTube.com