Pred 20 rokmi: Takto debutoval Ibrahimović v Lige Majstrov!

Meno Zlatan Ibrahimović je dobre známe aj ľuďom, ktorí futbalu nevenujú nejakú prehnanú pozornosť. 41-ročný Švéd dnes pravidelne nastupuje v základnej zostave AC Miláne, ba čo viac, je jedným z jej kľúčových členov. Aj on však raz len začínal.

Zlatan je jediným futbalistom histórie, ktorý si zahral Ligu Majstrov UEFA v drese siedmych rôznych tímov. Hral ju za Ajax, Juventus, AC Miláno, Inter Miláno, FC Barcelonu, PSG i Manchestru United. Paradoxne, ani raz ju nevyhral, a zrejme, ani nevyhrá.

Jeho debut v predkole Ligy Majstrov sa datuje ešte do roku 2001, keď “jeho” Ajax nestačil na Celtic. V sezóne 2002/03 avšak s holandským celkom dosiahol až štvrťfinále, kde paradoxne vypadol s AC Milánom, jeho dnešným zamestnávateľom. Vrámci skupinovej fázy avšak debutoval 17. septembra 2002 proti Lyon, ktorý v tom čase začínal dominovať francúzskej Ligue 1 a stával sa postrachom aj na európskej scéne.

To však vtedy 21-ročného Švéda nijak nezaujímalo, o čom svedčí aj fakt, že Ajaxu dopomohol k triumfu 2:1, pričom strelil oba góly Ajaxu. A najmä jeho vôbec prvý gól vrámci Ligy Majstrov, ktorých má už na konte 48 (čo mu stačí na 9. miesto historických tabuliek), stal rozhodne za to!

Ibrahimovićom debutový gól v Lige Majstrov:

TAKTO BY DNES MOHLA VYZERAŤ ZOSTAVA AJAXU S IBROM <<<

Foto|Video: Twitter, Streamable.com