Predbežná nominácia Holandska na EURO: Chýbajú 2 TOP mená!

Holandsko bude na preloženom európskom šampionáte patriť do širšieho okruhu favoritov, keďže po generačnej prestavbe a absenciách na EURE 2016 i MS 2018, sa opäť stala táto krajina obávanou. Dorástla jej slušná generácia, ktorá napríklad v 1. ročníku Ligy Národov UEFA dokráčala až do finále a v skupine za sebou zanechala Francúzsko a Nemecko.

Vicemajstri sveta z rokov 1974, 1978 i 2010 a európski šampióni z roku 1988 sa na šampionát kvalifikovali z druhého miesta v skupine C, kde mali bilanciu 6-1-1 a skóre 24:7. V ich nominácií avšak absentujú dve hviezdne mená, pričom najmä jedno z nich bude určite Frankovi de Boerovi poriadne chýbať.

V predbežnej 34-člennej nominácii, z ktorej sa neskôr osem hráčov bude musieť vyškrtnúť, totižto nie je azda najlepší stopér planéty Virgil van Dijk. Ten sa totižto zranil ešte v októbri v dueli Liverpoolu s Evertonom a odvtedy na trávniku nebol. Druhým veľkým menom mimo nominácie je Arjen Robben. Ten sa po roku na “dôchodku” vrátil a podpísal zmluvu s materským Groningenom, no drvivú väčšinu sezónu taktiež pre zranenia nehral a jeho nominácia by vzhľadom k rozmanitým možnostiam holandského trénera nebola asi úplne najzmysluplnejšia.

34-členná nominácia Holandska:

Brankári: Bizot (AZ), Cillessen (Valencia), Krul (Norwich), Stekelenburg (Ajax).

Obrancovia: Van Aanholt (Crystal Palace), Ake (Manchester City), Blind (Ajax), Dumfries (PSV), Hateboer (Atalanta), Karsdorp (Roma), De Ligt (Juventus), St. Juste (Mainz 05), Tete (Fulham), Timber (Ajax), Veltman (Brighton), De Vrij (Inter Milan), Windal (AZ).

Záložníci: Van de Beek (Manchester United), Gravenberch (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Klaassen (Ajax), Koopmeiners (AZ), De Roon (Atalanta), Vilhena (FK Krasnodar), Wijnaldum (Liverpool).

Útočníci: Berghuis (Feyenoord), Bergwijn (Tottenham), El Ghazi (Aston Villa), Gakpo (PSV), L. De Jong (Sevilla), Malen (PSV), Memphis Depay (Lyon), Promes (Ajax), Weghorst (Wolfsburg).

Zdroj: TheAtthletic.com | Foto: Twitter