Predčasné a neočakávané? Slovenská biatlonistka oznámila TÚTO správu!

Slovenský biatlon v posledných rokoch veľa úspechov nezažíval. Jednou z najznámejších protagonistiek bola v ostatných rokoch aj Ivona Fialková, mladšia sestra o niečo úspešnejšej Paulíny.

V sezóne 2023-24 ju však už v závodoch svetového pohára neuvidíme, vo veku 28 rokov sa rozhodla ukončiť z viacerých dôvodov svoju aktívnu kariéru. Ako sama uviedla, nebolo to unáhlené, veď už o tom uvažovala dlhšie a aj po sezóne 2022-23 si ešte nechávala čas na to, aby toto rozhodnutie dozrelo. Neuvidíme ani jej sestru, ktorá je tehotná a kariéru zatiaľ “len” prerušila.

„Už dlhšie som sa pohrávala s touto myšlienkou, ale hneď po skončení zimy som nechcela urobiť možno unáhlené rozhodnutie. Chcela som si vziať čas na rozmyslenie, ktorý mi môj zamestnávateľ VŠC Dukla, ale aj Slovenský zväz biatlonu poskytli. Teraz už viem, že dozrel čas na koniec mojej kariéry.

Postupne som si začala uvedomovať, že nemám takú motiváciu ako kedysi a aj moje výsledky dosiahli asi strop. Do toho zdravotné problémy. Známe sú moje problémy s imunitou a už roky bojujem s boľavým chrbtom. Jedno s druhým vyústilo do rozhodnutia, ktorým som si povedala, že stačilo a v živote je čas posunúť sa ďalej.“

„Športovať chem aj naďalej. Je to zdravé, rada sa hýbem a chcem aj dobre vyzerať. Už to iba nebude ani zďaleka také, ako keď trénuje vrcholový športovec. Bol to už len zlomok toho, čo robí biatlonistka v príprave na zimu. Nebolo by dobré utnúť s tým hneď, lebo aj srdce a pľúca sú prispôsobené na enormnú záťaž,“ povedala Ivona pre Šport.

Pre Ivonu Filakovú bolo najlepšie umiestnenie vo svetovom pohári 44. miesto zo sezóny 2019-20, čo sa týka individuálnych výsledkov, na MS obsadila trikrát 6. miesto, na olympiáde v individuálnych pretekoch sa jej až tak nedarilo, v roku 2018 pomohla Slovenkám k 5. miestu v štafete žien.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivona Fialková (@ivka.fialkova)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivona Fialková (@ivka.fialkova)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram