PREKONANÉ REKORDY: TOTO DERBY SA ZAPÍSALO DO HISTÓRIE!

Futbalisti Liverpoolu vysoko zvíťazili v 26. kole anglickej Premier League nad Manchesterom United v derby 7:0. Vďaka tomuto víťazstvu sa posunuli na piate miesto v tabuľke s náskokom jedného bodu pred Newcastle. “Červení diabli” zostali na tretej pozícii, ale na druhý Manchester City strácajú už deväť bodov.

Po vyše 127 rokoch padol nový zápis do histórie, keďže Liverpool dosiahol svoje najvyššie víťazstvo nad odvekým rivalom. V zápase proti Newton Heath, ako znel pôvodný názov Man Utd, ktorý sa odohral v októbri 1895 v druhej najvyššej súťaži, LFC zvíťazil 7:1.

Okrem toho Mohamed Salah prekonal rekord Robbieho Fowlera v počte gólov, ktoré strelil za Liverpool v Premier League. 129 gólov za LFC v Premier League sa nepodarilo streliť nikomu. Taktiež sa mu podarilo skórovať v piatom po sebe idúcom zápase proti United.

→ TOP 10 NAJLEPŠÍCH STRELCOV LIVERPOOLU V HISTÓRII PREMIER LEAGUE

Salahov prvý gól bol jeho  9. gólom v Premier League proti United za Liverpool, čo je najviac, aký kedy hráči “Reds” dosiahli proti tomuto manchesterskému klubu od založenia súťaže v roku 1992. Predchádzajúcim rekordérom bol Steven Gerrard s osemgólovým kontom.

“Tento rekord už od mojho príchodu sem bol v mojej mysli. Myslím, že už od mojho prvého roka som ho stále prenasledoval, takže ho dnes v zápase proti United, a ešte aj pri takom výsledku, prekonať bolo neuveriteľné. Takže idem domov osláviť s rodinou, vypiť harmančekový čaj a spať!” – povedal Salah.

Zdroj: Goal.com | Video: Twitter