Prekvapenia i hanba: Aj toto prinieslo 1. kolo našej II. ligy!

Nielen Fortuna liga, ale aj II. liga má za sebou úvodné kolo sezóny 2022-23. Svoj debut majú za sebou hneď piati nováčikovia, pričom čierny kôň súťaže nadchol. A to dvojnásobne. Naopak, dočkali sme sa aj sklamania.

Najviac zaujal v prvom kole nováčik z Považskej Bystrice. Nielenže miestne MŠK zdolalo na úvod najväčšieho favorita na postup (FC Košice) 3:1, ale zároveň na Považí padol aj divácky rekord. Podľa oficiálneho zápisu bolo v Považskej Bystrici 900 divákov.

To je zároveň aj smutné a trošku zahanbujúce. Žiaľ, slabá návštevnosť sa stala rutinou a priemer necelých 600 divákov na zápas je biedna, nehovoriac o tom, že sa jednalo o 1. kolo a aj počasiu športu prialo.

Najviac sklamali v tomto ohľade fanúšikovia v Dubnici, ktorých prišlo na tribúnu len 410. Menej ich bolo na Béčku Slovana, no to býva bežné. Na to, že hostil v mestskom derby Petržalku, je 348 ľudí skutočne chabé číslo. Potešili avšak návštevy v Púchove a Dolnom Kubíne, kde presiahli 700 divákov.

Čo sa týka výsledkov, nedočkali sme sa remízy. Až päť zápasov ale skončilo rozdielom jediného gólu, dva zápasy skončili rozdielom dvoch gólov a sklamal nováčik z Prešova, ktorý prehral v Komárne až 3:0. Juhoslovenský klub ale patrí ku kandidátom na najvyššie priečky.

VÝSLEDKY 1. KOLA

Zdroj: Futbalnet | Foto: Pixabay