Prekvapenie? Reprezentačný brankár rozhodol, kde strávi sezónu 2023-24!

Má 27 rokov, doposiaľ nechytal nikde inde ako na Slovensku a na konte má aj štarty v reprezentáciách U17, U20 a od uplynulej sezóny aj na seniorskej úrovni. Dokonca odchytal aj štyri stretnutia na MS 2023 s viac ako 95%-nou úspešnosťou zákrokov.

Žilinský odchovanec Stanislav ŠKorvánek sa do Michaloviec presunul v lete 2022, predtým okrem pôsobenia doma v Žiline skúšal šťastie aj v Košiciach, Detve, Nových Zámkoch či Humennom.

Sezóna 2022-23 mu ale vyšla výborne, veď aj v domácej lige mal 92,8% úspešných zákrokov a patril ku kľúčovým oporám celku, ktorý dokázal vyradiť Slovan vo štvrťfinále play-off a následne boli Michalovce aj neďaleko od vyradenia majstrovských Košíc. V play-off mal dokonca úspešnosť 94,4%.

Mnohí preto očakávali, že z Michaloviec behom leta zamieri buď do papierovo “lepšieho” celku u nás alebo dostane nejakú ponuku zo zahraničia, napr. z Česka. Aktuálne je však isté, že na rozdiel od Andreja Košarišťana, ktorý so Škorvánkom bojoval o post jednotky, bude v Michalovciach pokračovať aj v sezóne 2023-24.

Okrem neho budú brankármi v prvom tíme Michaloviec aj 24-ročná posila z Banskej Bystrice Matej Gajan, rovnako 24-ročný Vladimír Glosár z Martina a o svoju šancu bude bojovať aj stále len 17-ročný Tobias Smolko, ktorý bol už v sezóne 2022-23 jednotkou mchalovskej U20.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @hokejovydennik

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Twitter