Prekvapenie? Toto je TOP 10 manažérov histórie Premier League!

Anglická Premier League čoskoro oslávi svoje 30. narodeniny a behom tejto doby sa v nej nepredstavili len desiatky, ba až stovky skvelých futbalistov, ale aj množstvo kvalitných manažérov. Ktorí sú podľa športových redaktorov popredného anglického denníka Mirror tí najlepší?

Nič nebudeme naťahovať, a čo sa týka prvenstva, zrejme to ani nie potrebné. Len málokto spochybní, že tento post bude ešte dlhé roky patriť Alexovi Fergusonovi. Ten doviedol vrámci éry Premier League Manchester United vo všetkých 21 sezónach do TOP 3, z toho v trinástich prípadoch na samotný vrchol.

Čo však druhé miesto? Tu už sa budú názory iste rozchádzať. Napriek mnohým hanlivým vyjadreniam na jeho osobu (najmä v manažérskych koncoch) si pomyselné striebro vyslúžil Arséne Wenger. Ten doviedol Arsenal 19 krát do Ligy Majstrov a získal s nim tri ligové tituly vrátane legendárneho z ročníka 2003/04, keď celú sezónu jeho tím neokúsil trpkosť prehry.

Wenger odmietol Real

TOP 3 uzatvára kontroverzný José Mourinho, hoci získal s Chelsea o jeden titul viac ako Wenger s Arsenalom. Nasledujú Pep Guardiola a Jurgen Klopp. Celá TOP 10 vyzerá nasledovne.

  1. Alex Ferguson
  2. Arséne Wenger
  3. José Mourinho
  4. Pep Guardiola
  5. Jurgen Klopp
  6. Claudio Ranieri
  7. Kenny Dalglish
  8. Carlo Ancelotti
  9. Bobby Robson
  10. Sam Allardyce

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter