Premier League prichádza o kvalitného strelca. Hrať bude v Číne.

0
1

Čínska Superliga privíta v najbližších dňoch ďalšieho kvalitného hráča. Marko Arnautović z West Hamu United sa totiž oficiálne upísal Shanhgaiu SIPG. Do Londýna by malo poputovať 25 miliónov eur. 

30-ročný Rakúšan úspešne absolvoval zdravotnú prehliadku a je pripravený podpísať s Číňanmi dlhoročný kontrakt. Údajne je pre neho pripravený kráľovský plat s týždňovou mzdou vo výške 280 000 libier. West Ham sa najprv zdráhal rodáka z Viedne predať, no po nezhodách so spoluhráčmi a vedením klubu sa Londýnčania rozhodli akceptovať ponuku z Číny.

Arnautović prišiel do West Hamu pred dvomi sezónami zo Stoke City. Počas dvoch rokov nastúpil celkovo do 65 zápasov, v ktorých zaznamenal 22 gólov a 12 asistencií. Predtým pôsobil v holandskom Twente Enschede a nemeckom Werdere Brémy. Svoje rané futbalové časy prežil v Austrii Viedeň.

Fanúšikovia “kladivárov” však nemusia mať z predaja ich ofenzívnej hviezdy hlavy v smútku. West Ham je údajne pripravený vyplatiť Celte Vigo 50 miliónovú výstupnú klauzulu, ktorú má v zmluve 22-ročný útočný talent Maxi Gómez.

Zdroj: Thesun.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter