Prestížny denník vybral TOP 25 hráčov histórie Premier League. Je 1. miesto zaslúžené?

0
2

Premier League v minulej sezóne oslávila svojich 25 rokov a počas celého štvrťstoročia je považovaná za jednu z najlepších líg sveta, ak nie vôbec tú najlepšiu.

Samozrejme, ligu robia kvalitnou kvalitní hráči a prestížny britský denník The Telepraph sa rozhodol vybrať symbolickú 25-ku tých najlepších futbalistov, ktorí si kedy zahrali v tejto prestížnej súťaži. Medzi touto elitou nechýbajú legendy, ktoré už zavesili kopačky na klinec, ale ani stále aktívni hráči ako Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney či Luis Suárez.

Top 25-ke dominujú najmä hráči, ktorí obliekali dres Manchestru United, avšak niet sa čo čudovať, veď “Červení diabli” získali v novodobej 26-ročnej histórii Premier League rekordných 13 titulov, čo je rovná polovica. Možno prekvapivo nízko je Alan Shearer, historicky najlepší strelec súťaže. Jeho 260 presných zásahov a 60-gólový náskok na druhého Rooneyho mu vyniesli “len” štvrté miesto. Góly však nie sú všetko, dôležitejšie sú tituly, a zrejme tie pomohli na prvé miesto “waleskému čarodejovi” Ryanovi Giggsovi.

Ako však býva zvykom, nikdy sa nezavďačíte všetkým a okamžite po zverejnení rebríčka sa ozvali nespokojní fanúšikovia. V top 25-ke im totiž chýbali mená ako Ruud van Nistelrooy, Gianfranco Zola či zo stále aktívnych hráčov Petr Čech alebo Eden Hazard. Ste s najlepšou 25-kou histórie Premier League spokojní alebo tam niekto chýba aj vám?

TOP 25 hráčov histórie Premier League podľa The Telegraph

Zdroj|Foto: Twitter.com