Prestup Alexisa Sáncheza na spadnutie: Už prebehlo rokovanie o odchode za 50 miliónov!

O zmene dresu Alexisa Sáncheza sa špekuluje celé leto a hoci Arséne Wenger nechce o jeho odchode ani počuť, situácia vyzerá inak. Podľa prestížneho futbalového webu Goal.com totiž prestup čilského záložníka visí vo vzduchu.

Hviezda Arsenalu sa mala v piatok v Paríži stretnúť so športovým riaditeľom tamojšieho Saint-Germain Anterom Henriquem a jednať o podmienkach transferu. Stretnutie sa uskutočnilo o 12:00 v hoteli Royal Monceau, kde predstavitelia PSG tradične jednajú o svojich prestupoch, a malo trvať niekoľko hodín.

Antero Henrique prichytený, ako opúšťa hotel

Tréner “Kanonierov” Arséne Wenger verí, že Alexisa v tíme udrží, no vyjednávania o novej zmluve sa zasekli na mŕtvom bode. Aktuálna zmluva Čiľana vyprší budúci rok a ak ju Sánchez nepredĺži, budúci rok by odišiel zadarmo. Preto sa javí predaj tohto hráča ako najlogickejčí krok. PSG chce Arsenalu ponúknuť 50 miliónov €, avšak rátajú s prípadnými poplatkami navyše.

Agent Alexisa Fernando Felicevich je známy tým, že pri vyjednávaní neváha zájsť do extrému a používa rôzne praktiky, ako dohodnúť pre svojho klienta čo najväčší plat. Stretnutie v Paríži môže byť súčasťou jeho prefíkaného plánu. Ak teda bude chcieť Arsenal odchodu hráča zabrániť, bude musieť siahnuť do vrecka poriadne hlboko. Majiteľ PSG Nasser Al-Khelaifi však zrejme nebude mať problém prebiť akúkoľvek výhodnú ponuku Londýnčanov pre Alexisa Sáncheza. Zdá sa teda, že rozhodnutie závisí už len od samotného 28-ročného krídelníka. V prospech PSG nehovoria len peniaze, ale aj účasť v nasledujúcej edícii Ligy majstrov.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter