“Prestup do Sevilly je ako prestup do Manchestru, alebo Realu.”

Posledný prestupový deň pred uzavretím letného prestupového okna v Európe býva niekedy veľmi rušný. Platilo to aj tento rok. Pre niektorých futbalistov to však bolo vykúpenie z trápenia v klube, kde sa im príliš nedarilo.

To platilo aj o Javierovi Hernándezovi, známemu pod prezývkou “Chicharito”. Ten na poslednú chvíľu zmenil zámstnavateľa, keď z londýnskeho West Hamu prestúpil do FC Sevilla. Viac ako samotný prestup však zaujali Mexičanove slová, ktorými jasne deklaroval, ako cíti daný transfer.

“Prestup do Sevilly je pre mňa niečo ako prestup do Manchestru United alebo Realu Madrid. Sevilla je jeden z najväčších klubov Európy,” povedal pre americký športový kanál TUDN. “Samozrejme, som trochu nervózny. Nemám žiadnu garanciu, že budem hrať, ale z futbalového hľadiska je to niečo, čo má prinúti na sebe makať čo najviac. Ale nemáte poňatia o tom, ako veľmi som chcel hrať v tomto klube. Viem, čo Sevilla znamená. Som odhodlaný vydať zo seba všetko,” povedal 31-ročný útočník.

Nuž, či sa Seville bude dariť v tejto sezóne a či bude Chicharito pravidelne hrávať, uvidíme v dohľadnej dobe. Isté však je, že Mexičan, ktorý v minulosti za Manchester United a hosťoval v Reale Madrid, postavil tento svoj prestup do Sevilly na naozaj zaujímavú hodnotu.

chicharito sevilla man utd real

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter