Prestup Fernandesa pôjde na súd: V hre sú milióny eur!

Portugalský ofenzívny stredopoliar Bruno Fernandes vletel do Premier League ako víchor a len päť duelov za Manchester United mu stačilo, aby sa postaral o obrovský šok. Jeho prestup sa však teraz začína rozoberať a jedna strana ho dokonca dáva na súd.

Jeho niekdajší zamestnávateľ, a síce talianska Sampdoria, v ktorej behom sezóny 2016/17 pôsobil spoločne s Milanom Škriniarom, sa ide súdiť so Sportingom. Portugalský veľkoklub ho v lete 2017 kúpil za 10 miliónov eur, no v prestupovej zmluve bola aj klauzula o tom, že taliansky celok má nárok na 10% z ďalšieho prestupu. V prípade Bruna Fernandesa, za ktorého zaplatil anglický gigant 55 miliónov eur, sa tak jedná o 5,5 milióna, čo je najmä v súčasnej ekonomickej kríze nemalý peniaz.

Vedenie Sportingu sa však ohrádza tým, že behom svojho pôsobenia v klube Fernandes podpísal novú vylepšenú zmluvu, do ktorej predošlá klauzula už prenesená nebola. Či sa teda dočká Sampdoria svojej kompenzácie, bude rozhodovať súdny orgán spadajúci pod organizáciu FIFA. Mnohým sa zdá tento súd jasnou záležitosťou v prospech Sampdorie, keďže ju už nemusí nejaký nový kontrakt Fernandesa v Portugalsku zaujímať.

bruno fernandes ponuka tottenhamu

Zdroj: Teamtalk.com | Foto: Twitter