Prestup Kyliana Mbappého na spadnutie: Svetový rekord navýšený o 75 miliónov!

Futbalový svet sa zbláznil. Aspoň takto to vyzerá podľa španielskeho denníka Marca, ktorý tvrdí, že rekordný prestup Paula Pogbu do Manchestru United za 105 miliónov € bude čochvíľa minulosťou.

Novým najdrahším hráčom sveta by sa mal stať len 18-ročný útočník Kylian Mbappé. Jeho klub AS Monaco sa mal totiž dohodnúť na prestupe s Realom Madrid za neuveriteľných 180 miliónov € a podpis hráča sa očakáva v najbližších dňoch. Avizovaná prestupová čiastka je o 75 miliónov väčšia ako doterajší prestupový rekord.

Suma za Mbappého by mala dosiahnuť 160 miliónov, pričom 20 miliónov € zahŕňajú ďalšie poplatky a stimuly. Hodnota týchto príplatkov sa môže dokonca vyšplhať k 30 miliónom. Monaco malo pôvodne žiadať 190 miliónov, ktoré Real odmietol zaplatiť, avšak po odchode Álvara Moratu mal sám Zinedine Zidane na stretnutí s prezidentom Florentinom Pérezom a generálnym riaditeľom Josém Ángelom Sánchezom v Los Angeles odsúhlasiť novú prestupovú čiastku.

Mbappé by si mal u nového zamestnávateľa prísť na 7 miliónov € ročne, pričom by na Santiago Bernabeu odohral najbližších 6 sezón. Ak sa správa denníka Marca ukáže ako naozaj pravdivá, dočkáme sa nielen prestupu roka, ale zrejme aj minimálne desaťročia.

 

Uvidíme Kyliana Mbappého v budúcej sezóne v tomto drese?

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter.com